Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Z dala od papierosa. Profilaktyka uzależnień w Wieluniu

18.11.2011, Profilaktyka uzależnień

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) i Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia (KSLŻ) 14–18 listopada przeprowadziły w dwóch wieluńskich szkołach program skierowany do młodzieży i dorosłych. Miał on na celu zachęcić do zdrowego stylu życia i propagowania go wśród rodziny i znajomych.  

– Rocznie wypalamy około 40 miliardów zł. Mniej więcej tyle kosztują papierosy wypalane przez 9 milionów Polaków każdego roku – mówi Krzysztof Roszkowski, promotor zdrowia i jeden z prelegentów podczas wspomnianych spotkań. – Do tego należy dodać oczywiście inne koszty związane np. z leczeniem chorób powstałych w wyniku używania tytoniu.

W sumie z programu ostrzegającego przed negatywnym wpływem uzależnień skorzystało około 300 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu oraz Gimnazjum nr 1 w Wieluniu. W pierwszej z tych szkół dodatkowo codziennie o godz. 17 organizatorzy prowadzili otwarte spotkania dla dorosłych pt. Rzuć palenie razem z nami, oparte na skutecznym programie terapii antynikotynowej.

Czytaj więcej o profilaktyce uzależnień.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij