Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: wolność od nikotyny w niecały tydzień

23.05.2012, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Czy można rzucić palenie w 5 dni? Organizatorzy darmowej terapii odwykowej, która rozpocznie się w Wieluniu 28 maja z okazji Światowego Dnia bez Papierosa przekonują, że tak. Podczas kursu organizowanego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) uczestnicy poznają praktyczne wskazówki, jak pokonać uzależnienie.

Przeciętny palacz w Polsce rocznie przeznacza na papierosy ok. 3 tys. zł. Na leczenie chorób odtytoniowych wydajemy co roku z kieszeni podatników 18 miliardów zł. Już sam rachunek ekonomiczny wskazuje, że warto rzucić palenie.

Kurs „W ciągu 5 dni rzucisz palenie” opiera się na metodzie opracowanej pod koniec lat 50. przez dr. Wayne’a Mc Farlanda i dr. Ehnana Folkenberga. Szacuje się, że od tego czasu w kursach antynikotynowych opartych na ich pomyśle wzięło na całym świecie około 20 mln ludzi, z czego aż 80% rozstało się z nałogiem. Terapia zawdzięcza swą skuteczność m.in. wielu praktycznym wskazówkom, jak pokonać ciąg nikotynowy. Oprócz silnej motywacji potrzebujemy bowiem wiedzy na temat, jak nikotyna oddziałuje na nasz organizm, by dzięki temu móc ją pokonać także od strony fizycznej.   

– Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania codziennie od 28 maja do 1 czerwca  – mówi Marzena Gierak, kierownik filii ChSCh w Wieluniu. – Zajęcia odbywać się będą o godzinie 18 w Wieluńskim Domu Kultury, w sali kameralnej. Wstęp jest bezpłatny.

W Polsce jest około 10 mln palaczy. Jeśli jesteś jednym z nich, kurs „W ciągu 5 dni rzucisz palenie” jest dla ciebie!

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzaleznionym.

(aw) 
   

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij