Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: w Światowym Dniu bez Tytoniu pomagają rzucić palenie

31.05.2012, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Dziś, 31 maja przypada Światowy Dzień bez Tytoniu. W Wieluniu od czterech dni trwa terapia antynikotynowa dla osób pragnących zerwać z nałogiem. Organizatorzy przekonują, że właśnie teraz jest najlepszy moment, by rozstać się z papierosami!

W 1974 r. amerykański dziennikarz Lynn Smith zaapelował do swoich czytelników, by przez jeden dzień nie palili papierosów. Posłuchało go 150 tys. ludzi, z czego około 10% rzuciło palenie na trwałe. Ten ciekawy pomysł podchwyciło Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem, które zorganizowało Amerykański Dzień bez Tytoniu. W krótkim czasie idea dnia bez papierosa przyjęła się na całym świecie. W ciągu roku organizowane są dwa szczególne dni zachęcające do niepalenia – Światowy Dzień Rzucania Palenia (trzeci czwartek listopada) oraz ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) Światowy Dzień bez Tytoniu (31 maja).

W Wieluniu osoby chcące zerwać z nałogiem mogą uczęszczać na kurs przygotowany przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Spotkania odbywają się w Wieluńskim Domu Kultury od 28 maja i potrwają do 1 czerwca. Kurs „W ciągu 5 dni rzucisz palenie” pozwala pokonać nałóg na płaszczyźnie fizycznej i emocjonalnej. Ponadto od wtorku do piątku w dwóch wieluńskich gimnazjach prowadzone są prelekcje na temat szkodliwości palenia.

– Podczas zajęć z młodzieżą prezentujemy między innymi film o człowieku, który zmarł na raka krtani – mówi Marzena Gierak, kierownik filii ChSCh w Wieluniu. – Podobne akcje prowadziliśmy już w ubiegłym roku, kiedy to również połączyliśmy kurs odwykowy z zajęciami dla młodzieży. Mamy nadzieję, że te działania ustrzegą wiele osób przed zgubnym wpływem nikotyny.

Czytaj więcej o profilaktyce uzależnień oraz pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij