Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: sposób na nadwagę

20.02.2014, Kluby zdrowia

Już 25 lutego odbędzie się kolejne spotkanie wieluńskiego klubu zdrowia, działającego przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Wolontariusze ChSCh zapraszają na wykład promotor zdrowia Grażyny Szkudlarek, która opowie o tym, jak skutecznie pozbyć się nadwagi. Wstęp wolny!

Zagrożenie jest poważne. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nadwaga i otyłość, a konkretnie powikłania chorobowe z nich wynikające, są piątą co do częstości przyczyną zgonów na świecie. Z tego powodu rocznie umiera ok. 2,8 mln osób. Ok. 44% przypadków zachorowań na cukrzycę, 23% na chorobę niedokrwienną serca i 7–40% niektórych przypadków nowotworów przypisuje się właśnie nadwadze i otyłości. Warto o tym pamiętać.

W programie klubu zdrowia oprócz ciekawego wykładu będzie także degustacja zdrowych potraw, m.in. pasty brokułowej i – uwaga – wegetariańskich kiełbasek z zielonej soczewicy.

Spotkanie na temat otyłości odbędzie się we wtorek, 25 lutego, o godzinie 18 w Warsztatach Gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 17. Spotkania Klubu Zdrowia w Wieluniu obywają się cyklicznie w każdy ostatni wtorek miesiąca. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij