Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: skuteczna metoda rzucania palenia. Przekonaj się za darmo!

16.04.2014, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wieluniu zapraszają do udziału w bezpłatnej akcji „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!”. Jej zaletą jest wysoka skuteczność.

Metoda, według której prowadzone są zajęcia, powstała w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 50. ubiegłego wieku. Organizatorzy zapewniają, że terapia prowadzona w ramach akcji „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!” należy do najskuteczniejszych na świecie – ok. 70% uczestników definitywnie rozstaje się z uzależnieniem od nikotyny.

Głód nikotynowy jest najsilniejszy w ciągu pięciu dni od odstawienia papierosów, stąd długość akcji. Ci, którzy zdecydują się wziąć w niej udział, przez pięć dni będą uczestniczyć w zajęciach, które pozwolą uporać się z uzależnieniem.

Akcja odbędzie się 22-25 i 27 kwietnia w Warsztatach Gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 17. Początek zajęć o godzinie 18.

Programem profilaktycznym zostaną ponadto objęci uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 1, Szkoły Specjalnej, Zespołu Szkół nr 1, Gimnazjum nr 5 i Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Wieluniu.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tytoń zabija na świecie prawie 6 milionów ludzi rocznie. Palenie niesie ze sobą poważne zagrożenia, z których najczęstszym są choroby nowotworowe.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij