Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: pokaż indeks… glikemiczny

18.02.2016, Kluby zdrowia

Już wkrótce kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Wieluniu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Uczestnicy zajęć dowiedzą się, czym jest indeks glikemiczny. Umiejętne kierowanie się indeksem jest jednym ze sposobów walki z cukrzycą.

W styczniu w ramach zajęć klubu odbyły się warsztaty kulinarne. Wśród przygotowanych potraw znalazły się zupa pomidorowa z fasolą tabbouleh oraz falafel, czyli kotlety z cieciorki. Egzotyczne potrawy przypadły do gustu klubowiczom.

W lutym wolontariusze ChSCh zapraszają na wykład promotorki zdrowia Beaty Głowackiej. Dowiemy się, co to jest indeks glikemiczny, w jaki sposób podwyższamy lub obniżamy ten indeks, które produkty spożywcze mają wysoki indeks, a które mały, oraz jak w zdrowy i rozsądny sposób podejść do korzystania z produktów żywnościowych, zwracając uwagę na ich indeks glikemiczny. Warto zasięgnąć fachowej wiedzy na ten temat. Trzeba dodać , że umiejętne kierowanie się indeksem glikemicznym to jeden ze sposobów walki z cukrzycą.

Kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Wieluniu odbędzie się we wtorek, 23 lutego, o godz. 18 w Warsztatach Gastronomicznych, przy ul. Wojska Polskiego 17.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij