Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wieluń: pokaż indeks… glikemiczny

Już wkrótce kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Wieluniu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Uczestnicy zajęć dowiedzą się, czym jest indeks glikemiczny. Umiejętne kierowanie się indeksem jest jednym ze sposobów walki z cukrzycą.

W styczniu w ramach zajęć klubu odbyły się warsztaty kulinarne. Wśród przygotowanych potraw znalazły się zupa pomidorowa z fasolą tabbouleh oraz falafel, czyli kotlety z cieciorki. Egzotyczne potrawy przypadły do gustu klubowiczom.

W lutym wolontariusze ChSCh zapraszają na wykład promotorki zdrowia Beaty Głowackiej. Dowiemy się, co to jest indeks glikemiczny, w jaki sposób podwyższamy lub obniżamy ten indeks, które produkty spożywcze mają wysoki indeks, a które mały, oraz jak w zdrowy i rozsądny sposób podejść do korzystania z produktów żywnościowych, zwracając uwagę na ich indeks glikemiczny. Warto zasięgnąć fachowej wiedzy na ten temat. Trzeba dodać , że umiejętne kierowanie się indeksem glikemicznym to jeden ze sposobów walki z cukrzycą.

Kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Wieluniu odbędzie się we wtorek, 23 lutego, o godz. 18 w Warsztatach Gastronomicznych, przy ul. Wojska Polskiego 17.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij