Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: kotlet czy fasola?

23.10.2014, Kluby zdrowia

Organizm ludzki potrzebuje białka. Ale w jakiej ilości? Na to pytanie odpowie najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Wieluniu. Wstęp wolny.

Gościem spotkania organizowanego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) będzie Grażyna Szkudlarek, promotor zdrowia. Prelegentka opowie o roli białka w organizmie człowieka. Dowiemy się m.in., jak jeść, co jeść i ile.

Wyróżniamy dwa rodzaje białka. To pochodzenia zwierzęcego jest łatwo przyswajalne i pełnowartościowe. Jednak spożywanie go w zbyt dużych ilościach niesie ze sobą pewne ryzyko, bowiem zawiera ono także cholesterol i tłuszcze nasycone. Białko roślinne co prawda nie zawiera wszystkich cennych aminokwasów, ale może stać się pełnowartościowe, kiedy połączy się struktury białkowe zbóż i strączków. Produkty roślinne zawierają ponadto cenne witaminy i mikroelementy, których próżno szukać w mięsie. Należy pamiętać też, że przebiałkowanie organizmu (obojętnie, w jaki sposób) grozi m.in. chorobami nerek i osteoporozą.

Zajęcia w ramach Klubu Zdrowia w Wieluniu odbędą się we wtorek, 28 października w Warsztatach Gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1, przy ul. Wojska Polskiego 17. W ramach spotkania wykład i degustacja zdrowych potraw, m.in. pasty z fasoli mung. Start o godzinie 18. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij