Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: jeśli chcesz rzucić

12.03.2013, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

W Polsce papierosy pali 47% mężczyzn i 23% kobiet powyżej 16. roku życia. Każdego roku zbierają one śmiertelne żniwo. Zabijają ok. 100 tys. osób w wieku 36-59 lat. Ministerstwo Zdrowia określa zjawisko nikotynizmu mianem „epidemii” . Już 14 marca w Wieluniu rozpoczyna się akcja „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!”, która pomoże zerwać z tym groźnym nałogiem.

Każdego, kto chce się uwolnić od papierosów, organizatorzy – lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) – zapraszają na bezpłatne zajęcia. Prelegentem będzie Zenon Korosteński – osoba z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi. Każde spotkanie składać się będzie z wykładu oraz projekcji filmu obrazującego tragiczne skutki palenia tytoniu.

Metoda, według której prowadzone będą zajęcia, została opracowana w latach 50. w Stanach Zjednoczonych. 7 na 10 osób uczestniczących w tego rodzaju kursach rzuca palenie.

– Jest to jedna z najskuteczniejszych metod na świecie, pomogła już milionom osób – przekonuje Marzena Gierak, kierownik filii ChSCh we Wieluniu. – Teraz będą mogli z niej skorzystać mieszkańcy Wielunia.

Zajęcia odbywać się będą przez pięć dni, począwszy od 14 marca, w lokalu przy ul. Krakowskie Przedmieście 21. Początek o godzinie 18.

Ten sam prelegent poprowadzi także wykłady profilaktyczne dla uczniów. 15 marca gościć
będzie w Gimnazjum nr 3, zaś trzy dni później w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij