Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: gorzka strona cukru

25.06.2013, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Wieluniu prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na kolejne spotkanie. Gościem czerwcowych zajęć będzie Grażyna Szkudlarek, która opowie o gorzkim obliczu cukru. Dowiemy się, co dzieje się w naszym organizmie z nadmiarem spożywanych węglowodanów prostych.

– Warto przyjść i zasięgnąć wiedzy – zachęca prelegentka. – Pamiętajmy, że świadomość zagrożenia to hamulec, który powstrzymuje nas przed popełnieniem błędu. Zdobyta wiedza na pewno pomoże mobilizować się do ograniczenia spożywanych słodkości. Każdy dwa razy zastanowi się, zanim sięgnie po kolejny batonik.

Brak opamiętania w spożywaniu cukru może doprowadzić m.in. do cukrzycy. To bardzo niebezpieczna choroba, obciążająca cały organizm. Znacznie zwiększa ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 50% cukrzyków umiera na choroby układu krążenia. Ryzyko zgonu osoby z cukrzycą jest dwukrotnie większe niż jej rówieśnika bez cukrzycy.

W programie spotkania oprócz ciekawej prelekcji degustacja zdrowych słodkości. Bez cukru oczywiście.

Więcej szczegółów poznamy już we wtorek, 25 maja na zajęciach wieluńskiego klubu zdrowia. Początek o godzinie 18 w Zespole Szkół nr 1 (Warsztaty Gastronomiczne) przy ul. Wojska Polskiego.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij