Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: depresji dziękujemy. Już dziś spotkanie w klubie zdrowia

29.10.2013, Kluby zdrowia

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ok. 350 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu depresji. Już dziś na spotkaniu Klubu Zdrowia w Wieluniu dowiemy się więcej na temat tej poważnej choroby. Prowadzący klub wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zapraszają na wykład i degustację zdrowej żywności.

Często jej objawy są źle rozpoznawane i bagatelizowane. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji nieleczonej depresji. Najcięższe przypadki kończą się samobójstwem. Według danych WHO nawet milion osób rocznie popełnia samobójstwo w jej wyniku.

Jednak depresję można skutecznie leczyć. Jak? O tym na najbliższych spotkaniach Klubu Zdrowia we Wieluniu pt. Depresji dziękujemy. Prelegent, dr n. med. Jacek Matter opowie o tym jak wychodzić z depresji, jak styl życia oraz dieta wpływają na ogólną kondycję naszego układu nerwowego. Spotkanie będzie połączone z degustacją zdrowych potraw wegetariańskich. W menu znajdą się m.in. kotlety z orzechów włoskich oraz pasztet z pestek dyni.

Zajęcia wieluńskiego klubu zdrowia odbędą się we wtorek, 29 października o godzinie 18 w Warsztatach Gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1, przy ul. Wojska Polskiego 17. Spotkania Klubu Zdrowia we Wieluniu obywają się cyklicznie w każdy ostatni wtorek miesiąca. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij