Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: aktywni na wiosnę. Spotkanie z trenerem w klubie zdrowia

26.03.2015, Kluby zdrowia

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wieluniu zapraszają w tym miesiącu aż na dwa spotkania klubu zdrowia. W ich ramach odbędą się m.in. praktyczne zajęcia z nordic walking oraz spotkanie z Gabrielem Chmielewskim – promotorem zdrowia, dietetykiem sportowym, trenerem osobistym oraz instruktorem sportu i rekreacji ruchowej w jednej osobie. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Poniedziałkowe zajęcia, 30 marca, będą gratką dla miłośników nordic walking, ale z programu z powodzeniem mogą skorzystać także osoby, które dopiero przymierzają się do chodzenia z kijkami. Instruktor przedstawi korzyści wynikające z uprawiania nordic walking, zademonstruje, jak należy prawidłowo używać kijów oraz wyjaśni, jak zaangażować podczas treningu ponad 90% mięśni ciała. Właściwy i regularnie odbywany trening nordic walking usprawnia układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, rozwija wszystkie mięśnie kończyn dolnych, wzmacnia też mięśnie tułowia, ramion i barków oraz kręgosłupa. Marsz z kijkami odciąża stawy, dlatego też kontuzje stawów nie stanowią przeciwwskazań do treningu.

Po aktywnym poniedziałku, we wtorek, 31 marca prelegent Gabriel Chmielewski poruszy zagadnienie równowagi hormonalnej organizmu. Okazuje się, że aktywność fizyczna oprócz sprzyjania zgrabnej sylwetce odpowiada też za produkcję niektórych hormonów. W ramach spotkania odbędzie się także degustacja zdrowej żywności, m.in. zielonych szejków.
 
Wstęp zarówno na poniedziałkowe jak i wtorkowe zajęcia jest bezpłatny.

Wymarsz na trening nordic walking w poniedziałek, 30 marca sprzed budynku Warsztatów Gastronomicznych ZS nr 1, przy ul. Wojska Polskiego 17, o godzinie 16.30. Organizatorzy proszą o zabranie własnego sprzętu.

Początek wykładu 31 marca (wtorek) nt. wpływu aktywności fizycznej na równowagę hormonalną o godz. 18 (ul. Wojska Polskiego 17).

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij