Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Grupa „Ziarenko Gorczycy”  w Wieluniu

Grupa teatralna „Ziarenko gorczycy”, mająca swoją siedzibę w Kotlinie Kłodzkiej, 23.01.2022 r. przyjechała do Wielunia w celu wsparcia realizacji cyklu spotkań dla dzieci. Program propagował wartości chrześcijańskie - zawierał „ewangelię w pigułce” (wiadomości od stworzenia świata do zbawiennej śmierci Jezusa i zmartwychwstania) oraz występ artystyczny grupy „Ziarenko gorczycy”. Wolontariusze z „Ziarenka gorczycy” przygotowali mini koncert piosenek uwielbiających Pana Jezusa oraz nowy spektakl pt.: „Przypowieść o słoniku” opowiadający o cudzie stworzenia pięknego świata przez Boga. Po spektaklu dzieci otrzymywały paczki niespodzianki, przygotowane przez międzynarodową organizację „Samarytan Purse”. Mogłoby się wydawać, że było to skromne wydarzenie i to dla małej, dziecięcej publiczności. Jednak liczba osób, które w tym dniu wzięły udział w programie, była imponująca: około 200 dzieci, a z nimi opiekunowie - rodzice, babcie i dziadkowie. Program realizowany był w budynku Straży Pożarnej w kilku turach – ze względu na ograniczenia sanitarne. Gospodarze byli bardzo wyrozumiali i gościnni.

Cała inicjatywa jest związana z pracą Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej „Blisko Serca”, w ramach której działa filia w Wieluniu i Teatrzyk „Ziarenko gorczycy”. Jesteśmy wdzięczni Bogu i szczęśliwi, że udało nam się zrealizować tak wartościowy program dla tak licznej grupy dzieci.

„Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.” (Ef. 2,10).

Grupa „Ziarenko Gorczycy”

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij