Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Finał Noworocznego Upominku w Wieluniu

18.02.2013, Noworoczny Upominek

W sobotę, 16 lutego w Wieluniu odbył się finał akcji Noworoczny Upominek prowadzonej przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Dzieci w wieku 3-14 lat zostały zaproszone wraz z rodzicami i opiekunami do siedziby filii. Tam czekała na nich moc atrakcji. Były konkursy z nagrodami, gry i zabawy integracyjne, wspólne śpiewanie piosenek oraz opowiadanie z morałem.

– Dzieci były zadowolone i uśmiechnięte, chętnie brały udział w zabawach przygotowanych przez wolontariuszy – relacjonuje Marzenia Gierak, kierownik filii ChSCh we Wieluniu.

Radosną atmosferę osłodził poczęstunek – ciastka z kokosem i daktylami. Ukoronowaniem całej imprezy było oczywiście wręczenie upragnionych prezentów. Paczki pochodziły od ludzi dobrego serca z Niemiec i Anglii. Dzieci znalazły w środku to, czego najbardziej im potrzeba – m.in. ubrania, przybory szkolne czy drobne zabawki.

Filie ChSCh prowadzą akcję Noworoczny Upominek już od kilku lat. Podobne spotkania odbywają się m.in. w Zabrzu, Jaworznie, Skoczowie, Opolu Lubelskim czy Legnicy. Paczki przygotowują osoby prywatne z Niemiec Anglii lub USA. Za pośrednictwem organizacji Samarinan’s Purse trafiają one do dzieci mieszkających w innych częściach świata. W Polsce rozdzielaniem paczek zajmują się m.in. wolontariusze ChSCh.

W Wieluniu w styczniu i lutym w ramach Noworocznego Upominku odbyły się w sumie trzy imprezy dla dzieci. Podczas spotkań wolontariusze rozdali najmłodszym łącznie 90 paczek z upominkami. Wartość każdej szacuje się na ok. 200 zł.

Czytaj więcej o Noworocznym Upominku.

Czytaj więcej o pomocy dzieciom i młodzieży.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij